راهنمای پرداخت با رمزارز

به دنیای ارزهای دیجیتال خوش آمدید!

این راهنما مخصوص افرادیست که آشنایی کمتری با رمزارزها و نحوه خرید با آنها را در ایران دارند.

برای پرداخت هزینه ها با ارزدیجیتال می بایست ابتدا در یکی از سایت های پیشنهادی یا هر صرافی رمزارز آنلاین دلخواه که خودتان با جستجوی عبارت «خرید تتر» در اینترنت می یابید، عضو شده و پس از انجام مراحل عضویت و اتصال حساب بانکی خود به اکانتتان، در آن سایت لاگین نمایید. در برخی موارد بدلیل نیاز به احراز هویت، فعال شدن بین ۶ تا ۲۴ ساعت ممکن است طول بکشد. لذا قبل از پر کردن فرم، مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را در سایت صرافی رمزارز به اتمام برسانید تا نیاز به دوباره پر کردن فرمتان در سایت گلوری نباشد.

حال باید از طریق درگاه های واسط پرداخت رمزارز، برای خود دلار USDT “تتر” تهیه کنید.

صرافی های معتبر زیادی در ایران این کار را برای شما به سادگی انجام می‌دهند. ما در این آموزش از وبسایت Wallet.ir استفاده کرده‌ایم که راحت‌ترین روش ممکن در خرید تِتِر بر بستر شبکه ترون TRC20 را آماده کرده است.

البته وبسایت‌های معتبری هم‌چون Wallex.ir, Abantether.com, Ramzinex.com و بایننس و کوینکس و کوکوین و … نیز قابل استفاده هستند.

نحوه ساختن اکانت و احراز هویت ابتدایی در سایت های صرافی رسمی ایران (فقط بار اول نیاز به احراز هویت و اتصال کارت بانکی به اکانت خود هستید) و پرداخت به گلوری:

۱-در وبسایت Wallet.ir ابتدا با شماره موبایلی که به نام شماست لاگین کنید. یک کد تایید برای شما ارسال می‌شود، آن را نوشته تا وارد حساب خود شوید.

۲- پس از ورود موفق، کافیست تا با ثبت اطلاعات هویتی پایه خود، حساب خود را فعال کنید. مانند عکس زیر کلیک کنید:

۳- در پنجره بازشده، بایستی اطلاعات مرتبط را وارد نمایید. فراموش نکنید که اطلاعات ثبت شده، باید با اطلاعات شماره موبایلی که در ابتدا وارد کرده‌اید یکسان باشد. یعنی اگر سیم‌کارت شما مثلا به نام “محمدرضا محمدی” است، بایستی اطلاعات این فرد را وارد کنید نه شخص دیگر. سپس بررسی اطلاعات را بزنید تا هویت شما از سامانه ثبت احوال تایید شود:

۴- حال بایستی حساب بانکی خود را اضافه کنید. شماره کارت بانکی خود که تمایل به پرداخت دارید را ثبت نمایید:

۵- پس از اتصال کارت بانکی، شما یک مشترک احراز هویت و تاییدشده هستید.

از الان می‌توانید پرداخت‌های رمزارز خود را به‌راحتی به‌صورت تتر انجام داده و تجربه شیرین پرداخت رمزارز را تجربه کنید.

۶- حال به سایت گلوری آمده و فرم ثبت نام مربوطه را با دقت پر نمایید.

۷- پس از پر کردن کامل فرم مربوطه ( تست و یا آموزش) در سایت گلوری، در انتها، دکمه ارسال و پرداخت هزینه را بزنید.

با زدن دکمه «ارسال و پرداخت هزینه» به صفحه مربوط به دریافت مشخصات کیف پول و مقدار رمز ارز مورد نیاز منتقل می شوید.

۸- با ورود به این صفحه، دو ساعت مهلت دارید تا با مشخصات داده شده، میزان رمز ارز خواسته شده را از صرافی خودتان خرید نموده و به کیف پول ما واریز کنید. صفحه مشخصات پرداختی نمایش داده شده پس از پر کردن فرم را نبندید.

حال ابتدا مقدار قابل پرداخت تتر را با زدن روی «کپی کردن مقدار» ( همچون تصویر پایین) کپی نموده و به سایت WALLET.IR برای درج آن بروید.

۹- حال به بخش خرید و فروش داخل سایت WALLET.IR رفته و خرید تتر را انتخاب نمایید. سپس مقدار قابل پرداخت را که پس از پر کردن فرم ثبت نام نمایش داده می شود، عینا از سایت گلوری کپی نموده و در قسمت ۲ این سایت ( طبق عکس زیر) وارد نمایید سپس بر روی ادامه خرید کلیک کنید:

۱۰- حال برای وارد کردن آدرس والت گلوری، به سایت گلوری رفته و این بار با زدن روی «کپی کردن آدرس» آدرس کیف پول گلوری جهت پرداخت را کپی می کنیم ( مثل عکس زیر):

۱۱- در این گام، باید آدرس والت گلوری (کیف پول)  را در سایت WALLET.IR وارد کنید.  دقیقا بایستی این آدرس را کپی کرده و در باکس مربوطه قرار بدهید:

۱۱- پس از اطمینان از صحیح بودن آدرس والت بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

سپس جزئیات سفارش خرید خود را چک کنید :

حدود ۱۰ الی ۳۵دقیقه تایید و انجام پرداخت شما زمان خواهد برد. پس از آن به سایت گلوری برگشته و بر روی دکمه «مبلغ را پرداخت کردم» بزنید تا چک کنید که تراکنش به حساب ما صورت گرفته یا خیر. در صورتی که آخرین وضعیت تراکنش : «هنوز انجام نشده است» بود دوباره بعد از چند دقیقه روی دکمه  «مبلغ را پرداخت کردم» بزنید تا در نهایت وضعیت تراکنش تغییر کرده باشد. در این بین حتما کد پیگیری گرداخت را از سایت گلوری کپی نموده و برای پیگیری های آتی از پشتیبانی برای خود نگه دارید:

با انجام شدن تراکنش، پرداخت و ثبت نام شما به اتمام رسیده است.

پس از پرداخت موفق، طبق روند اعلام شده در هر فرم در صورت انجام تست، منتظر نتایج در موعد تعیین شده باشید و در صورت ثبت نام در کلاس ها منتظر اعلام شروع کلاس ها و روند اعلام شونده باشید.

نکات مهم :

در این راهنما، نحوه عضویت و خرید تتر از سایت WALLET.IR آموزش داده شد. در صورت تمایل به استفاده از دیگر صرافی ها، معمولا راهنمای خرید ارزدیجیتال در منوی راهنمای استفاده در سایت آنها موجود است.

در صورت استفاده از سایت صرافی های دیگر پس از وارد کردن آدرس کیف پول ما، سایت صرافی ممکن است از شما بخواهد شبکه انتقال را انتخاب کنید، شبکه انتقال ما برای USDT ( تتر) ، به نام TRC20 یا در بعضی صرافی ها به نام TRX است. شبکه دیگری را انتخاب ننمایید.

مهم:
در صورتی که روند خرید و زدن رمز ارز به آدرس کیف پول ما بیشتر از دو ساعت بطول بیانجامد و قادر به انجام تراکنش نباشید، صفحه مشخصات نمایش داده شده پس از پر کردن فرم را نبندید و همانجا بر روی دکمه «ایجاد کیف پول جدید»  زده که آدرس جدید کیف پول را به شما ارائه می نماید (هر آدرس کیف پول ارائه شونده از طرف ما فقط دو ساعت اعتبار دارد) با وارد کردن آدرس کیف پول جدید، روند پرداخت و انتقال رمز ارز به کیف پول ما را طبق روند ذکر شده در بالا به اتمام برسانید.

نکته :
در صورتی که مقدار رمز ارز جابجا شده، کمتر از مقدارتعیین شده منهای ۱ تتر کارمزد شبکه باشد، عملا ثبت نام و روند پرداختتان به درستی و با موقیت انجام نگرفته و از جانب سیستم قابل قبول نخواهد بود .لازم بذکر است همانطور که در فرم های ثبت نام هم ذکر شده، هزینه های ثبت نام به هیچ عنوان مسترد نمی گردد.

لینک های کمکی:

لینک سایت WALLET.IR ( برای مشاهده روی لینک بزنید)

با تشکر

پرسش های متداول پرداخت با رمزارز

+  اگر برای احراز هویت در سایت صرافی، سیم کارت به ناممان نباشد، اشکالی ندارد با نام شخص دیگری احراز هویت کنیم و اکانت صرافی را به نام او بسازیم؟

جواب:‌ خیر، هیچ اشکالی ندارد. مهم فرمی است که برای ثبت نام در سایت ما و با نام و مشخصات خود پر می کنید. پس از پر کردن فرم، برای هر فرم یک آدرس کیف پول از طرف ما معرفی می گردد که در صورتی که از هر صرافی و یا هرشخصی (خود و یا دوستان و …) به آن آدرس والت، در مهلت تعیین شده (‌تا ۲ ساعت) مقدار تتِرِ خواسته شده زده شود، برای ما مشخص می شود که پرداخت فرم شما به درستی انجام شده است. ضمنا یک شماره پیگیری هم از طرف ما به شما ارائه می شود که آن را نیز برای نیاز احتمالی در آینده، جایی یادداشت نمایید.

♦♦♦♦♦

+  حتما باید از صرافی که به نام خود اکانت داریم و یا به عبارتی از اکانت رمزارزی که به نام خودمان است برای گلوری تتِر ارسال کنیم یا امکانش هست که از اکانت دیگران هم پرداخت انجام شود؟

جواب:‌ هیچ مهم نیست که از چه صرافی و یا چه اکانتی، مقدار تِتِرِ خواسته شده برای فرم ثبت نام و یا تست های گلوری ارسال شود. به هر حال به فرمی که مشخصات خود را در آن پر کرده اید تعلق دارد و پس از پرداخت، آن فرم در سیستم ما پرداختش به درستی انجام شده.  به یاد داشته باشید که برای فرم هر متقاضی،از طرف ما یک آدرس کیف پول(والت) مجزا ساخته و ارائه می شود که با پرداخت به آن، مشخص می شود که آن فرم مورد نظر پرداختش را انجام داده یاخیر.

♦♦♦♦♦

+  آیا بعد از پرداخت باید رسیدی چیزی از طرف صرافی برای شما ایمیل یا ارسال کنیم؟

جواب:‌ خیر،‌شما صرفا می بایست چند دقیقه بعد از پرداخت،‌به سایت گلوری و صفحه ای که مشخصات کیف پول و مقدار را برای پرداخت نشان می داد برگشته و بر روی دکمه «مبلغ را پرداخت کردم» بزنید تا وضعیت دکمه تغییر یافته و به صفحه دریافت رسید پرداخت منتقل شوید.