برخی از پرسش‌های شما

بله. آزمون صدای گلوری سراسری است و از هر نقطه از ایران و حتی کلیه کشورهای جهان می‌توانید در آن شرکت کنید.

خیر. سن در آزمون گویندگی گلوری، ملاک نیست و متقاضیان محترم باید سواد خواندن و نوشتن داشته باشند. از سنین پایین و کودکی تا هر سنی (حتی ۸۰ سالگی) که قدرت تکلم لازم را داشته باشند می‌توانند در آزمون شرکت نمایند.

به درخواست مکرر مخاطبان و در راستای سهولت و راحتی انجام تست برای آنها، فقط به‌صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار خواهد شد. البته درصورتی که تمایل دارید در «تست زنده» کلاب‌هاوس گلوری در حضور مهرداد رئیسی، میهمان منتخب و حضار شرکت کنید امکانش فراهم است.

تنها فرق تست‌های مذکور در نوع برگزاری آنهاست. «تست گویندگی آنلاین» از طریق ارزیابی فایل ارسالی صدای شما انجام خواهد شد. اما «تست زنده کلاب‌هاوس» به‌صورت زنده (real-time) در حضور مهرداد رئیسی، میهمان منتخب و حضار خواهد بود که درحال‌حاضر از نظر مبلغ ثبت‌نام یکسان است.

بله. به‌دلیل هزینه‌های مربوط به ساخت و نگهداری بستر آنلاین و عوامل و افراد درگیر بررسی و آماده‌سازی موارد ارسالی، هزینه‌های واریزی و… همچنین هزینه‌های مربوط به کمیته ارزشیابی برگزاری آزمون و بررسی‌کنندگان صداها، هزینه بابت انجام تست دریافت می‌شود. هزینه تست در فرم ثبت نام تست گویندگی اعلام شده است.

خیر، ساکنین داخل کشور براحتی و با استفاده از کارتهای بانکی خود می توانند طبق راهنمای پرداخت موجود در منوی اصلی سایت و یا لینک راهنمای موجود در بالای فرم های ثبت نام، به سرعت و با چند کلیک پرداخت خود را از طریق سایت های صرافی رسمی داخل ایران، همچون بسیاری افراد متقاضی دیگر انجام دهند.

بله، اصلا مهم نیست از چه حساب رمزارز یا چه کیف پولی پرداخت انجام می شود همانطور که در راهنما هم توضیح داده شده می تواند از هر کیف پولی ( والت) که حتی به نام شما نیست انجام شود. مهم فرم مشخصاتیست که شما زمان ثبت نام در سایت گلوری با نام خود پر می کنید و سپس کد پیگیریی که گلوری برای پرداخت به شما ارائه می کند. در اینصورت از هر صرافی یا کیف پولی که حتی به نام شما نباشد هم پرداختتان با موفقیت به کیف پول گلوری انجام شود، به نام شما در سیستم گلوری ثبت می گردد و رسید دریافت خواهید نمود. گلوری برای هر فرم متقاضیان یک آدرس کیف پول مخصوص آن فرم ارائه می کند و با پرداخت به آن کیف پول توسط هر شخصی،‌ ما در سیستم خواهیم فهمید که پرداخت آن فرم که به نام متقاضی پر شده انجام شده است.

خیر، هیچ اشکالی ندارد. مهم فرمی است که برای ثبت نام در سایت ما و با نام و مشخصات خود پر می کنید. پس از پر کردن فرم، برای هر فرم یک آدرس کیف پول از طرف ما معرفی می گردد که در صورتی که از هر صرافی و یا هرشخصی (خود و یا دوستان و …) به آن آدرس والت، در مهلت تعیین شده (‌تا ۲ ساعت) مقدار تتِرِ خواسته شده زده شود، برای ما مشخص می شود که پرداخت فرم شما به درستی انجام شده است. ضمنا یک شماره پیگیری هم از طرف ما به شما ارائه می شود که آن را نیز برای نیاز احتمالی در آینده، جایی یادداشت نمایید.

خیر،‌شما صرفا می بایست چند دقیقه بعد از پرداخت،‌به سایت گلوری و صفحه ای که مشخصات کیف پول و مقدار را برای پرداخت نشان می داد برگشته و بر روی دکمه «مبلغ را پرداخت کردم» بزنید تا وضعیت دکمه تغییر یافته و به صفحه دریافت رسید پرداخت منتقل شوید. (یادداشت کردن کد پیگیری ارائه شده از طرف گلوری را توصیه می کنیم.)

افراد مقیم خارج، از طریق «فرم تست ساکنین خارج از ایران» می‌توانند مشخصات و نمونه صدای خود را ارسال و هزینه تست را از طریق credit card یا debit card پرداخت کنند.

با رفتن به منو تست گویندگی، طبق مقررات تعیین‌شده، متن تست را دریافت و پس از مطالعه و تمرین بر روی آن، نمونه صدای خود را با یکی از فرمت‌های صوتی، (بهتر است MP3 یا M4A باشد) با هر دستگاه ضبط دیجیتال صدا: موبایل – رایانه – تبلت – ضبط‌کننده‌های دیجیتال و… ضبط نمایید. سپس از طریق صفحه فرم تست و پر کردن فرم مشخصات فردی و آپلود فایل صدای ضبط‌شده خود و پرداخت هزینه تست، مراحل را تا قبل از اتمام روزهای تعیین‌شده تست، به‌منظور بررسی، کامل کنید.

تیم تست و ارزشیابی گلوری، فایل صدای ارسالی شما را بررسی می‌کند و تا نهایتاً ۱۴ روز بعد از ارسال، نتایج قبولی را در صفحه اول همین سایت اعلام می‌نماید. سپس با توجه به میزان توانایی شما و نیاز گلوری، از قبول‌شدگان، تست دوم که تست عملی و دوبلاژ بر روی آثار است، به‌صورت رایگان گرفته خواهد شد. درصورت نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی آنلاین، پس از انجام تست دوم، به شرکت‌کنندگان اعلام خواهد شد. پس از گذراندن دوره (‌درصورت نیاز) و یا حتی درصورت داشتن مهارت کافی با بررسی‌های انجام‌شده و بسته به تشخیص گلوری، بلافاصله پس از تست اول، به‌عنوان کارآموز گلوری به کسب تجربه و گذراندن دوره‌های کارآموزی رایگانِ پیشرفته‌تر با نظارت مدیران دوبلاژ و گویندگی در دوبلاژ آثار گلوری (انیمیشن، کتاب صوتی، نریشن، تیزر و…) بسته به توانایی، مشغول خواهید شد.

خیر. تنها افرادی برای آموزش معرفی خواهند شد که به تشخیص گلوری، پتانسیل گویندگی خوب را دارا بوده و کسب مهارت‌های لازمه‌ دوبلاژ برایشان لازم تشخیص داده شود؛ ممکن است افرادی باشند که از  قبل دوره‌هایی را گذرانده‌اند و در تست موردتأیید شناخته شوند و یا گوینده باشند که در این‌صورت بنا به تشخیص گلوری، یا صرفاً برای گذراندن دوره‌های عملی دوبلاژ (تمرین سینک و صداپیشگی روی آثار) معرفی می‌شوند و یا این‌که مستقیم عضو و یا کارآموز گلوری انترتینمنت خواهند شد.

بله. افراد قبول‌شده در تست گویندگی گلوری که نیازمند گذراندن کارگاه‌های آنلاین تشخیص داده شده‌اند نسبت به سایر متقاضیان آزاد، هزینه کمتری پرداخت می‌کنند.

خیر. تنها ملاک آزمون سراسری گلوری میزان توانایی شماست. ما هیچ فردی را از روی مدارکِ گذراندن دوره‌های گویندگی در مجموعه‌هایی غیر از خود گلوری در آزمون قبول نمی‌کنیم. گلوری استانداردهای بالای خود را دارد و روش‌ها و نحوه آموزش موسسات و اشخاص مختلف متفرقه فعال در زمینه دوبلاژ‌ را تأیید نمی‌کند و ملاک قرار نمی‌دهد.

با توجه به فاصله زمانی موجود نسبت به قبل و دوره‌های برگزارشده،‌ شرکت در تست جهت تشخیص مهارت و توانایی این افراد ضروری است، با این تفاوت که در صورت قبولی و احراز شرایط، حدود ۸۵٪ مبلغ تست به این افراد مسترد می‌گردد. این متقاضیان باید به‌هنگام پر کردن فرم تست، تصویر واضح مدرک دریافتی از گلوری را در بخش ارسال عکس به‌جای عکس خود آپلود و برای ما ارسال نمایند.

تمامی پروژه‌ها (نریشن، تیزر، کتاب صوتی، دوبلاژ انیمیشن،‌ فیلم، بازی و…) به‌صورت آنلاین و از طریق دورکاری و بسترهای آنلاین اختصاصی گلوری انجام خواهد شد.

خیر. از آنجایی‌که هدف، بزرگترین بانک صدای فارسی است،‌ هیچ محدودیتی در تعداد و تنوع صداهای قبول‌شده نخواهیم داشت و تمامی صداهای تأییدشده توسط گلوری، بعد از کارآموزی و یا تست دوم، جزو بانک صدای گلوری خواهند بود.

بله. در انتهای همان تک فایل ارسالیِ نمونه صدایِ خواسته‌شده می‌توانید آثار ضبط‌شده قبلی و یا تیپ‌گویی‌ها و تقلید صدا یا صداسازی‌های‌تان را بر روی هر متن دلخواه اضافه و ارائه نمایید. ولی خواندن متن تعیین‌شده با صدای اصلی خود و بدون هرگونه افکت و اکو و موزیک متن و… الزامی‌ است.

به‌طور کامل. این متن که از قسمت‌های مختلف شعر و اجرا و… تشکیل شده‌است حتماً باید با صدای اصلی خودتان به‌طور کامل (نه به‌صورت انتخابی) جهت بررسی تیم ارزشیابی، خوانده و ضبط و ارسال شود.

خیر. کلیه متون خواسته‌شده و یا موارد اضافی احتمالی را (تقلید صداها و قابلیت‌های دیگر و…) که علاوه بر متون تعیین‌شده، خودتان قصد دارید اضافه کنید، همگی باید در یک فایل صوتی ارسال شود.

درصورت ارسال فایل اشتباه، قبل از پایان مهلت تست، به info@voiceglory.com ایمیل زده و یا به پشتیبانی گلوری در تلگرام به آیدی gloryvoice پیام دهید و فایل جدید خود را ضمیمه ایمیل کنید. در ایمیل، نام و نام خانوادگی خود، اطلاعات تراکنش موفق و توضیحات لازم را جهت بررسی درج کنید.

چنانچه بعد از پرداخت موفقیت‌آمیز به صفحه «ارسال موفق» ارجاع داده شدید به این معنی است که فایل صدای شما به‌دست ما رسیده‌است.

خیر. چنانچه پرداخت شما موفقیت‌آمیز نبوده است، مجدداً فرم تست گویندگی را پر و از پرداخت موفق هزینه تست اطمینان حاصل کنید. در غیراینصورت فایل صدای ارسالی ارزیابی نخواهد شد.

خیر. فایل‌های تصویریِ سینک روی ویدیو در این مرحله بررسی نخواهند شد.

خیر. برای ثبت‌نام هر نفر ایمیلِ فعالِ منحصربه‌فرد لازم است. از به‌کارگیری یک ایمیل تکراری برای ثبت‌نام ۲ یا چند نفر جداً خودداری کنید. هر شخص ایمیل مخصوص به خودش را لازم دارد.

لزوماً خیر. اگرچه داشتن میکروفون حرفه‌ای و پیشرفته، بسیار خوب است ولی حتی داشتن Voice Recorder یا میکروفون با کیفیت خروجیِ مناسب و یا حتی گوشی موبایلی که کیفیت ضبط صدای شفاف و خوبی داشته باشد، در محیطی با آکوستیک خوب و بی‌سروصدا هم در ضبط برخی از پروژه‌ها قابل استفاده‌است.

بله. با تمرین و تمرکز بیشتر، در تست‌های بعدی نیز می‌توانید شرکت کنید. منتهی باید هزینه تست را دوباره پرداخت و مجدداً فرم را پر کنید. در غیر این‌صورت به فایل صدای ارسالی رسیدگی نخواهد شد.

خیر. قابلیت اجرای تیپ‌های گویشی مختلف، لازمه قبولی در تست گویندگی نیست ولی اگر شخصی چنین قابلیتی دارد، حتماً در انتهای همان فایل ارسالی اضافه نماید تا در تصمیم‌گیری نهایی تأثیرگذار باشد.

همه نوع صدا. بدون محدودیت سنی. لازم به‌ذکر است داشتن سواد خواندن و نوشتن و نداشتن لهجه و مشکل بیانی خاص از موارد بسیار مهم در تست گلوری است.

خیر. همان‌طور که در روند تست توضیح داده شده‌است ابتدا باید متن را دریافت کنید و پس از تمرین و ضبط صدا و آماده داشتن فایل صدای خود، اقدام به پر کردن فرم، آپلود فایل و پرداخت هزینه تست نمایید.

خیر. تنها اسامی قبول‌شدگان اعلام خواهد شد و بازخوردی به سایر افراد داده نخواهد شد. بنابراین توصیه می‌کنیم جهت بالا بردن شانس قبولی خود، کلیپ صحبت‌های مهرداد رئیسی را در این زمینه در کانال یوتوب گلوری از طریق این لینک YouTube تماشا کنید.